Siechnice: Mieszkaj, pracuj, odpoczywaj w Siechnicach

W encyklopedycznym skrócie – Siechnice to miasto leżące na Dolnym Śląsku. Miejscowość usytuowana jest przy drodze krajowej DK94 Wrocław – Opole, 13 km od centrum Wrocławia. Według danych z 2016 roku miasto liczy 8 320 mieszkańców. Prawa miejskie Siechnice otrzymały w 1997 roku. Od 1 stycznia 2010 roku miejscowość jest siedzibą Gminy Siechnice. Wcześniej Gmina Święta Katarzyna była jedną z dwóch gmin miejsko-wiejskich w Polsce, której to siedzibą nie było miasto. Burmistrzem Siechnic od 5 grudnia 2010 roku jest Milan Ušák.

Mieszkaj w Siechnicach

Od roku 2002 liczba mieszkańców podwrocławskiej miejscowości podwoiła się. To nie tylko dzięki bliskości Wrocławia. Nazywanie miasta “sypialnią Wrocławia” byłoby krzywdzące. Do Siechnic przyciągają dobre warunku do mieszkania, nowe inwestycje. Na zainteresowanie miastem wpływa również trend migracji z dużych miast do terenów podmiejskich.

Zabudowa w centrum Siechnic

Pracuj w Siechnicach

Istniejąca dawniej Strefa Aktywności Gospodarczej oraz nowopowstające zakłady usługowe i produkcyjne zapewniają dużą liczbę miejsc pracy w Siechnicach. Jednocześnie bliskość dużego miasta pozwala na możliwość pracy również we Wrocławiu. W Siechnicach działają duże firmy takiej jak Citronex (hodowla pomidorów, jedna z największych szklarni w Europie), 3LP (centrum logistyczne obsługujące m.in. IKEA), TIM S.A. (dystrybutor urządzeń elektroenergetycznych, właściciel sklepu tim.pl), AVENIR MEDICAL (twórca marki TwojeSoczewki), HYPERION (kancelaria prawna obsługująca największe Polskie firmy), HASCO LEK i wiele innych. Jak można zauważyć, pracę znajdą zarówno osoby o wykształceniu ogólnym, technicznym jak i specjalistycznym.

Budowa siedziby firmy HYPERION, wrzesień 2020

Odpoczywaj w Siechnicach

Siechnice to także bliskość lasów, parków, zieleni. Centrum rekreacyjne z boiskami i halą sportową zapewnia aktywny wypoczynek. Parki, lasy wokół rzek Odry i Oławy, tereny zielone pozwalają na spędzanie czasu w otoczeniu przyrody. W Siechnicach działa także kąpielisko Błękitna Laguna z wypożyczalnią sprzętu wodnego i piaszczystą plażą. Akwen co roku przyciąga w sezonie licznych gości. Również amatorzy rowerów znajdą rekreacyjne trasy do codziennych przejażdżek.

Tereny zielone przy Hali Sportowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *